سبک زندگی

مزایای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

مزایای بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک پایین که به جراحی پف پلک پایین نیز موسوم است ، نوعی جراحی زیبایی پلک است که با هدف از بین بردن پف زیر چشم ، سستی پوست و افتادگی پلک های پایین مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسه بهتر است به دست بهترین جراح پلک تهران ، دکتر محسن بهمنی کشکولی به انجام رسد تا نتایج فوق العاده رقم بخورد.

تکنیک های بلفاروپلاستی پلک پایین

به منظور جوانسازی پلک های پایین ، تکنیک های مختلفی وجود دارد ؛ اما معمولا رویکرد کلی در این راستا ، شامل خارج کردن چربی و همچنین حذف پوست اضافه و محکم کردن عضله پلک می باشد. در ادامه دو روش اصلی عمل جراحی پلک پایین را معرفی می کنیم.

  • جراحی پلک پایین با روش Transcutaneous یا برش خارجی در پلک پایین

بهترین جراح پلک تهران معمولا برای انجام عمل پلک پایین ، یک برش کوچک در زیر قسمت رویش مژه ایجاد می کنند. بیمارانی که دارای پوست تیره تری هستند ممکن است تجمع رنگدانه ها را در طول خط برش تجربه نمایند. این روش از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین اغلب شامل ایجاد برش و محکم کردن عضله orbicularis oculi می باشد و باید از پلک پایینی مانند یک تکیه گاه پشتیبانی کند. زیرا اگر یکپارچگی عضله پلک به خطر بیفتد ، می تواند موجب تغییر شکل چشم گردد. این روش ، معمولا توسط جراحانی مورد استفاده قرار می گیرد که متخصص نیستند و تجربه کافی در عمل پلک ندارند.

  • بلفاروپلاستی پلک پایین با روش Transconjunctival یا برش پلک از داخل

تکنیک Transconjunctival ، یک روش دیگر برای عمل پلک پایین است که نیاز به شناخت ساختارهای ظریف اطراف چشم دارد و برای انجام آن تنها نیاز به ایجاد یک برش کوچک از داخل پلک می باشد. این روش جراحی ، اغلب توسط جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم انجام می گیرد. لازم به ذکر است که بسته به تکنیک مورد استفاده ، مدت زمان انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک تحتانی متفاوت خواهد بود.

برش در بلفاروپلاستی فوقانی چگونه زده می شود ؟

اگرچه در مقاله پیش رو به مبحث جراحی پلک تحتانی پرداخته شده است، اما لازم دانستیم در خصوص برش های جراحی پلک بالا نیز توضیحاتی ارائه نماییم. برش های جراحی در بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، در چین طبیعی پلک زده می شوند ، البته گاهی اوقات اندکی به سمت بیرون پلک و در چین خنده ادامه می یابند. این برش ها پس از بهبودی ، تنها در صورت بسته بودن چشم ها قابل مشاهده می باشند. اگر جای زخم کمی تیره یا قابل توجه باشد ، لیزر درمانی می تواند آن را اصلاح کند و باعث شود جای زخم به رنگ طبیعی پوست شود.

نحوه عمل پلک پایین

برای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از بی حسی موضعی استفاده می شود. در این روش از بیهوشی کامل اجتناب می گردد و با بی حسی موضعی ، بیمار می تواند سریع تر روند بهبود خود را طی کرده و به زندگی عادی بازگردد.

چه سنی برای عمل پلک پایین مناسب است ؟

اگرچه عامل اصلی پف زیر چشم غالبا ناشی از افزایش سن است ، اما این مسئله می تواند ریشه ژنتیکی نیز داشته باشد و افراد جوان را نیز درگیر کرده و تاثیر ناخوشایندی بر کیفیت زندگی و تعاملات اجتماعی آن ها بگذارد. بنابراین در صورت حاد بودن پف زیر چشم ، بنا به تشخیص پزشک از سن 18 سالگی به بعد ، عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران می تواند انجام پذیرد.

مزایای بلفاروپلاستی

انجام بلفاروپلاستی دارای مزایای زیادی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. جوانسازی بالای چشم

واضح ترین دلیلی که افراد به دنبال جراحی پلک بالایی هستند که به آن بلفاروپلاستی فوقانی نیز گفته می شود، ایجاد ظاهری جوان تر است.

همه ما دارای پوست نازک و ظریف در قسمت بالای پلک خود هستیم. با گذشت زمان، آن پوست کلاژن کمتری دارد، کلاژن یک پروتئین طبیعی که پوست را سفت می کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، پوست نمی ‌تواند نیروی جاذبه را تحمل کند، بنابراین پلک دچار افتادگی می شود.

در واقع این اتفاق برای همه ما تا حدی می افتد، اما افراد خاصی از نظر ژنتیکی مستعد افتادگی پلک هستند. این افراد می توانند از سنین پایین متوجه این مشکل شوند، اما افزایش سن می تواند آن را در اوایل 20 و 30 سالگی بدتر کند.

بلفاروپلاستی فوقانی تنها راه موثر و قابل اعتماد برای خلاص شدن از شر آن پوست اضافی و جوان ‌تر جلوه دادن چشمان شماست.

2. خواب بهتر

آیا تا به حال نصف شب از خواب بیدار شده اید تا به دستشویی بروید؟ اگر در این فرآیند به آینه نگاه کردید، احتمالا متوجه شده اید که چشمانتان نیمه بسته و به طور محسوسی خسته شده اند.

هنگامی که پوست بالای پلک بالایی شما افتادگی دارد، همان اثر را دارد. باعث می شود چشمان شما افتاده و نیمه بسته به نظر برسند. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران جراحی پلک فوقانی می گویند که پس از جراحی، به نظر می رسد افراد چقدر خوب استراحت کرده اند.

3افزایش اعتماد به نفس

اگر احساس می کنید که پیرتر یا خسته به نظر می رسید، و این امر منجر به کاهش اعتماد به نفس شما شده است.  خلاص شدن از شر این خودآگاهی با بلفاروپلاستی فوقانی می تواند وزنی را از روی شانه های شما بردارد و شما را آزادتر می کند تا از هر روز از دیدن ظاهر خود لذت ببرید. برخی افراد آن قدر از ظاهر خود ناراضی هستند که حتی در عکس های خانوادگی حضور نمی یابند و این نشانه عدم اعتماد به نفس است.

4 افزایش تعاملات اجتماعی مثبت

اگر دیگران هنگام دیدن شما، فکر می کنند خسته به نظر می رسید ممکن است بدلیل افتادگی پلک باشد. متأسفانه با گذشت زمان و افزایش سن و به دنبال آن کاهش تولید کلاژن پوست بالای پلک دچار افتادگی می شود طوری که چشمان شما را کوچکتر نشان می دهد و در واقع روی ظاهر ما اثر منفی خواهد داشت.

ممکن است تعجب کنید که وقتی دیگر «چهره خشمگین و خسته» ندارید، چقدر تفاوت در تعاملات اجتماعی خود خواهید دید. مردم رفتار شما را دوستانه ‌تر و مثبت ‌تر می‌بینند، بنابراین به شیوه ‌ای شادتر با شما برخورد می‌کنند.

5.  بهبود میدان دید و تصحیح اختلالات بینایی

در برخی از افراد، افتادگی پوست پلک می‌تواند باعث مشکلات بینایی شود، زیرا پوست می ‌تواند میدان بینایی را مسدود کند و انجام فعالیت‌های عادی روزانه را دشوار کند. بلفاروپلاستی علاوه بر اینکه یک عمل زیبایی است، یک عمل کاربردی نیز هست و برای کمک به رفع انسداد و بهبود بینایی انجام می شود.

در افرادی که افتادگی پلک در ژن آنها وجود ندارد، معمولاً هر گونه افتادگی پوست یک مسئله زیبایی است. با این حال، برای کسانی که خطر ژنتیکی برای آن دارند، ژن ‌هایشان با روند پیری طبیعی ترکیب می ‌شود و افتادگی شدیدتری ایجاد می ‌کند.

در واقع، افتادگی می تواند آنقدر شدید شود که جلوی چشم شما قرار بگیرد و بخشی از دید شما را مسدود کند. این آزمایش را امتحان کنید: شست خود را بردارید و ابروهای خود را بالا ببرید. اگر این کار به شما میدان دید بهتری می‌دهد، احتمالاً جراحی پلک فوقانی یا بلفاروپلاستی گزینه خوبی خواهد بود.

6. نیاز کمتر به صرف وقت برای زیبایی

هر کسی روش خود را برای مقابله با پیری صورت دارد. برخی از افراد تصمیم می گیرند با استفاده از ترفندها و تکنیک هایی با آن مقابله کنند تا کمتر به چشم بیاید.

وقتی نوبت به پیری و افتادگی پوست بالای چشمان شما می رسد، این تکنیک کانتورینگ آرایش است. ممکن است هر روز چند دقیقه اضافی را جلوی آینه بگذرانید، میکاپ کنید و آن را با رنگ های مختلف ترکیب کنید تا پلک بالایی خود را جوان تر نشان دهید. پس از جراحی پلک، می توانید آن قسمت از برنامه صبحگاهی خود را قطع کنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “مزایای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *