سبک زندگی

لیفت شقیقه چیست؟ رویکردی هدفمند برای جوانسازی صورت

لیفت شقیقه چیست؟

بالا رفتن سن اثرات زیادی بر چهره ما، به ویژه در اطراف چشم‌ها و ناحیه ابروها، می‌گذارد. افتادگی پلک، چین و چروک‌های اطراف چشم و گودی زیر چشم می‌تواند با شدت یافتن به نگرانی‌های برجسته تبدیل شود. در زمینه همیشه در حال تکامل پزشکی زیبایی، لیفت شقیقه عنوان یک روش متحول‌کننده است که نوید‌بخش احیای ناحیه ظریف چشم،شقیقه، ابرو و ایجاد ظاهری جوان‌تر و با‌طراوت است. از آنجایی که چشم ها اغلب نقطه کانونی صورت هستند، ایجاد تغییرات و حذف چین و چروک‌ها در این ناحیه می تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر کلی و اعتماد‌به‌نفس فرد داشته باشد. در این راهنما، ما به رویکرد لیفت شقیقه پرداخته و مزایا، کاربردها، ملاحظات و فرآیند گام‌به‌گام این تکنیک نوآورانه را بررسی می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست؟

با افزایش سن، از دست دادن طبیعی حجم و قابلیت ارتجاعی صورت می تواند منجر به سنگینی یا افتادگی در این ناحیه شده و باعث شود که ظاهر خسته، پیر و یا حتی عصبانی به نظر برسد. لیفت شقیقه که به عنوان لیفت ابروهای جانبی نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای رفع علائم پیری در قسمت بیرونی ابرو و ناحیه شقیقه طراحی شده است. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به نحوه کار می‌اندازیم:

 

 • تکنیک جراحی: در طول عمل، یک جراح واجد شرایط برش‌های کوچکی را در خط مو ایجاد کرده که جای زخم را به حداقل می‌رساند. سپس پوست اضافی و بافت‌های زیرین با دقت برداشته می‌شوند یا برای لیفت کردن ناحیه ابرو و شقیقه در موقعیت جدید قرار داده می‌شوند. سپس برش‌ها با دقت بسته می‌شوند.
 • ناحیه هدف: لیفت شقیقه به طور خاص بر روی ناحیه جانبی ابرو و شقیقه‌ها تمرکز می‌کند. برخلاف لیفت کامل پیشانی، لیفت شقیقه تمامی چین و چروک‌های ناحیه پیشانی را برطرف نمی‌کند.

مزایا لیفت شقیقه چیست؟

لیفت ‌شقیقه چندین مزیت بالقوه برای افرادی که به دنبال جوانسازی ناحیه چشم و ابروی خود هستند ارائه می‌دهد که شامل:

 

 • کاهش چین و چروک‌های اطراف چشم: لیفت شقیقه با بالا بردن قسمت جانبی ابرو، می‌تواند به طور قابل توجهی ظاهر چین و چروک و خطوط ریز اطراف چشم را که معمولاً به عنوان چروک‌های پای کلاغی شناخته می‌شود، کاهش دهد.
 • بهبود وضعیت و کانتور ابرو: ابروهای افتاده می‌تواند ظاهری خسته و پیر ایجاد کند. لیفت شقیقه ابرو را بالا می‌برد و ظاهری درخشان‌تر و جوان‌تر ایجاد می‌کند.
 • بهبود ظاهر پلک: گاهی اوقات اثر لیفت کردن ناحیه شقیقه می‌تواند ظاهر افتادگی پلک را بهبود بخشیده و به ظاهری بازتر و جوان‌تر در اطراف چشم منجر شود.
 • افزایش هارمونی صورت: لیفت شقیقه‌ای که توسط جراح ماهر و به خوبی انجام شده باشد می تواند به تعادل ویژگی‌های کلی صورت کمک کرده و ظاهری هماهنگ و جوان‌تر ایجاد کند.
 • نتایج طولانی مدت: نتایج لیفت شقیقه وقتی توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با‌تجربه انجام شود طولانی مدت بوده و بسیاری از بیماران از مزایای آن برای چندین سال بهره‌مند خواهند شد.
what is temple lift?

رفع نگرانی‌های خاص با لیفت ابرو و شقیقه

لیفت شقیقه یک روش چند‌کاره بوده که می تواند انواع تغییرات و نگرانی‌های مربوط به سن را در ناحیه چشم و شقیقه برطرف کند. بیایید برخی از شرایط خاص را که می توان با این رویکرد هدفمند بهبود بخشید، بررسی کنیم:

تغییرات مرتبط با سن

با افزایش سن، روند طبیعی پیری می‌تواند منجر به از دست دادن خاصیت ارتجاعی و حجم پوست در ناحیه شقیقه شده و در نتیجه آن ظاهری شل یا افتاده ایجاد کند. لیفت شقیقه می‌تواند به مقابله با این تغییرات کمک کرده و ظاهری جوان و با طراوت را به شما بازگرداند.

عدم تقارن ابرو

 در برخی موارد، افراد ممکن است خط ابرو ناهمواری داشته باشند. لیفت شقیقه می‌تواند این عدم تقارن را با بالا بردن استراتژیک یک یا هر دو ابرو برای دستیابی به ظاهری متعادل‌تر برطرف کند.

استعداد ژنتیکی

در برخی از افراد، عدم تقارن طبیعی ابروها می‌تواند در طول زمان مشخص‌تر شده و منجر به ظاهری نامتقارن یا نامتعادل شود. همچنین بعضی افراد نیز به طور ارثی، مستعد افتادگی پلک در سنین جوانی هستند. لیفت شقیقه می تواند با لیفت کردن و تغییر موقعیت ابرو، به رفع این نگرانی کمک کرده و ظاهری متقارن و هماهنگ‌تر ایجاد کند.

کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه

قبل از در نظر گرفتن لیفت ‌شقیقه، یک مشاوره کامل با یک جراح پلاستیک دارای مجوز بورد بسیار مهم است. در طول مشاوره، در مورد اهداف، سابقه پزشکی و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید صحبت کنید. جراح شرایط شما را برای این عمل ارزیابی کرده، جزئیات جراحی را توضیح داده و انتظارات واقع‌بینانه را در مورد نتایج بالقوه ارائه می‌دهد. لیفت ‌شقیقه یک راه‌حل مناسب برای همه افراد نیست. در اینجا برخی از ویژگی‌های یک کاندید ایده‌آل آورده شده است:

 • افرادی که سلامت کلی خوبی دارند
 • داشتن انتظارات واقع‌بینانه در مورد نتایج بالقوه
 • علائم قابل مشاهده پیری در ناحیه ابرو و شقیقه مانند چروک پای کلاغی یا افتادگی ابرو
 • خاصیت ارتجاعی خوب پوست، زیرا امکان بهبودی مطلوب را فراهم می‌کند

روند انجام لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی تحت بی‌حسی موضعی با آرام‌بخشی سبک انجام می‌شود. برای راحتی بیمار ممکن است از بیهوشی عمومی برای لیفت شقیقه استفاده شود. در اینجا یک مرور کلی از مراحل مربوطه آورده شده است:

قرار دادن برش: جراح برش‌های محتاطانه و ظریفی را در خط مو یا در امتداد ناحیه شقیقه ایجاد کرده تا امکان دسترسی به بافت‌ها و ماهیچه‌های زیرین فراهم شود.

جابجایی بافت: جراح با دقت بافت‌ها، عضلات و چربی‌های افتاده در ناحیه شقیقه را جابه‌جا کرده و لیفت می‌کند تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر ایجاد کند.

بستن برش: سپس برش‌ها با بخیه یا چسب‌های جراحی با دقت بسته می‌شوند تا نتیجه و جای زخم پنهان و نامشخص باشد.

پانسمان و بانداژ: بعد از بستن برش‌ها ناحیه تحت درمان با یک پانسمان یا باند محافظ پوشانده شده تا به روند بهبودی و کاهش تورم کمک کند.

ملاحظات و مراقبت‌های بعد از لیفت

پس از عمل لیفت شقیقه، بیماران می‌توانند انتظار یک دوره نقاهت تقریباً 10-7 روزه را داشته باشند. در طول این مدت، ضروری است که دستورالعمل‌های بعد از عمل جراح را به دقت دنبال کرده تا روند بهبودی روان و موفقی داشته باشید. این احتمالا شامل موارد زیر باشد:

 • محدودیت‌های استراحت و فعالیت: معمولاً به بیماران توصیه می‌شود در هفته اول یا دو هفته بعد از جراحی استراحت کرده و از فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنند.
 • مراقبت از زخم: جراح دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه مراقبت صحیح از محل‌های برش و تمیز نگه‌داشتن ناحیه تحت درمان در طول فرایند بهبودی ارائه می‌دهد.
 • تورم و کبودی: انتظار می‌رود مقداری تورم و کبودی وجود داشته باشد که معمولاً ظرف یک یا دو هفته از بین می‌رود. خوابیدن با سر کمی بالا می‌تواند به کاهش تورم کمک کند.
 • مدیریت درد: برای کنترل ناراحتی و جلوگیری از عوارض، ممکن است برای بیماران داروهای ضد درد، آنتی‌بیوتیک ها یا سایر داروها تجویز شود.
 • قرار ملاقات‌های بعدی: معاینات منظم با جراح برای نظارت بر پیشرفت بهبود و رفع هرگونه نگرانی که ممکن است ایجاد شود، بسیار مهم است.

نتایج لیفت شقیقه معمولاً بلافاصله پس از عمل قابل توجه است، اگرچه وجود مقداری تورم ابتدایی ممکن است دیدن نتیجه نهایی را مقداری دشوار کند. در عرض چند هفته، با کاهش تورم، می‌توانید تغییرات اطراف چشم و ابروی خود را درک کرده و از چهره‌ی جوان‌تر و هماهنگی اجزا صورت خود لذت ببرید.

what is temple lift?

بررسی گزینه‌های جایگزین لیفت شقیقه

در حالی که لیفت شقیقه یک روش بسیار موثر برای رسیدگی به تغییرات و نگرانی های مربوط به افزایش سن در ناحیه چشم و شقیقه است، اما تنها گزینه موجود نیست. بیماران همچنین می‌توانند جایگزین‌های زیر را در نظر بگیرند:

لیفت ابرو

لیفت ابرو که به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی است که کل ناحیه پیشانی و ابرو را هدف قرار می دهد و جوانسازی جامع‌تری را ارائه می‌دهد. لیفت کامل ابرو علاوه بر بالا بردن خط ابرو، چین و چروک‌های کل پیشانی را نیز برطرف می‌کند.

بلفاروپلاستی (لیفت پلک)

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، به طور خاص بر روی پلک‌های بالا و/یا پایین تمرکز کرده و نگرانی و مسائلی مانند افتادگی پلک، پف زیر چشم و پوست اضافه را برطرف می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش محبوب بلفاروپلاستی، می‌توانید به مقاله بلفاروپلاستی چیست؟ و چرا جراحی پلک؟ مراجعه نمایید.

تزریق بوتاکس

بوتاکس می‌تواند چین و چروک‌های ریز اطراف چشم را برطرف کند. از بوتاکس می‌توان برای شل کردن موقت ماهیچه‌های ناحیه پیشانی و ابرو استفاده کرد و باعث ایجاد لیفت ظریف و چهره‌ای با طراوت شد. به خاطر داشته باشید که تزریق بوتاکس مدت زمان محدودی داشته و نیاز به تمدید دارد، همچنین اثر لیفتینگ لیفت شقیقه را نیز ارائه نمی‌دهد.

جمع‌بندی لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یک روش متحول‌کننده بوده که می‌تواند باعث رسیدن به ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر شده و اثرات افزایش سن در ناحیه چشم و شقیقه را از بین ببرد. با پرداختن به تغییرات و نگرانی های مربوط به افزایش سن، لیفت شقیقه می‌تواند هارمونی چهره و اعتماد به نفس را افزایش داده و نتایج طولانی مدت ارائه دهد. با درک این روش، مزایا و محدودیت‌ها می‌توانید تصمیم آگاهانه‌ای بگیرید. مانند هر عمل زیبایی، برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن، ضروری است که با یک جراح عمومی ماهر یا جراح پلاستیک صورت مشورت کنید. به یاد داشته باشید، مشاوره با یک جراح پلاستیک واجد شرایط برای تعیین اینکه آیا لیفت شقیقه با اهداف شما مطابقت دارد و اطمینان از نتیجه ایمن و موفقیتآمیز ضروری است. با اطلاعات درست و انتظارات واقع‌بینانه، می‌توانید از نتایج لیفت شقیقه و جوانی و زیبایی برای مدتی طولانی لذت ببرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *