مراقبت و سلامتی

عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست؟ و راهکارهای پیشگیری

عوارض بلفاروپلاستی

پلک ها اغلب اولین ناحیه صورت هستند که علائم پیری را نشان می دهند؛ در واقع، پف زیر چشم، افتادگی پلک های پایین، پف کردگی پلک های بالایی، پوست شل، چین و چروک های ریز پلک پایین و پوستی که از پلک های بالایی آویزان است، می تواند شما را مسن تر از آنچه هستید نشان دهد. همچنین افتادگی، پوست اضافی و پوست آویزان می تواند بینایی را مختل کند.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی، که معمولاً به آن جراحی پلک می گویند، می تواند راهی عالی برای بهبود ظاهر پلک فوقانی، کاهش کیسه های پلک پایین یا معکوس کردن علائم متعدد پیری باشد. تنها با یک یا دو برش، این درمان زیبایی موثر به بیماران در منطقه مینیاپولیس کمک کرده تا حس رضایت و شادابی جدیدی از چهره خود به دست آورند. این عمل اغلب به دلایل زیبایی انجام می شودف با این حال اگر افتادگی پوست شروع به انسداد بینایی کند، ممکن است از نظر پزشکی ضروری شود. این روش نتایجی طبیعی به همراه دارد و می تواند چشم ها را بازتر و جوان تر نشان دهد؛ بر اساس شرایط بیمار، بلفاروپلاستی می تواند برای بهبود ظاهر پلک بالا، پلک پایین یا هر دو استفاده کرد. نتایج بلفاروپلاستی را در گروه نتایج طولانی مدت در نظر میگیرند و میزان ماندگاری آن به عوامل مختلفی بستگی دارد اما میتوان گفت که نتایج کامل آن در هیچ کس تا همیشه باقی نخواهد ماند.

با افزایش سن عضلات پشتیبان پلک ممکن است در حین کشش پوست ضعیف شوند که باعث می شود چربی در پلک های  بالا یا زیر چشم جمع شود؛ نتیجه می تواند ظاهر شدن کیسه های زیر چشم، افتادگی پلک ها و ابروها و پوست اضافی اطراف چشم باشد. بلفاروپلاستی چربی و پوست اضافی اطراف چشم را از بین می برد و ماهیچه ها را سفت می کند. بلفاروپلاستی یک عمل جراحیست که باید توسط جراح پلاستیک واجد شرایط انجام شود، جراح در جلسه ای با شما ملاقات خواهد کرد تا در مورد اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر، صحبت کند.

چه کسانی کاندید مناسب بلفاروپلاستی هستند؟

اکثر افرادی که به دنبال جراحی پلک هستند به دنبال ظاهری جوان تر می باشند، اگر پوست شما در بالا یا زیر چشم افتاده، پلک های پف کرده یا پوست اضافی آویزان یا چین و چروک اطراف چشم دارید، ممکن است کاندید مناسب بلفاروپلاستی باشید. افراد دیگری که شرایط انجام بلفاروپلاستی را دارند کسانی هستند که پوست اضافی اطراف چشم دید آنها را مسدود می کند؛ در این صورت بیمه ممکن است هزینه های جراحی را پوشش دهد. مانند تمام روش های زیبایی، کاندیدهای خوب بلفاروپلاستی باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند، همچنین یک معاینه فیزیکی برای اطمینان از سلامتی جسمی قبل از انجام بلفاروپلاستی نیاز است.

در جلسه مشاوره با پزشک متخصص باید تاریخچه سلامتی کامل خود را ارائه دهید، زیرا برخی از بیماری های چشمی ممکن است شما را از کاندید جراحی پلک بودن منع کند. باید قبل از انجام جراحی پلک، معاینه چشم را نیز انجام دهید تا بینایی خود را آزمایش کرده و از نظر سایر بیماری های چشمی غربالگری شوید. به دلیل اثرگذاری افزایش سن بر افتادگی پلک ها، بلفاروپلاستی در بیمارانی که در دهه 30، 40 و بالاتر هستند انجام می شود.

عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی با عوارضی برای فرد همراه است که فرد قبل از اقدام برای جراحی، باید از مشکلات و عوارض جراحی آگاه باشد.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی عبارتند از:

  • ماندن جای زخم و بخیه بر روی پلک یکی از عوارض شایعی است که در این جراحی ممکن است اتفاق بیفتد. انتخاب پزشک حاذق، بهترین راه پیشگیری از این مشکل است. پزشک متخصص با مهارت بالای خود به نحوی بر روی پوست بخیه می‌زند که پس از گذشت دوران نقاهت و با انجام مراقبت‌های لازم توسط خود فرد، هیچ‌گونه آثاری از جای زخم بر روی پوست باقی نماند.
  • چشم، عضو بسیار حساسی است و انجام جراحی بر روی این عضو با دقت بسیار بالایی باید انجام گیرد. کوچک‌ترین اشتباه در این جراحی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری را به بینایی فرد وارد کند.
  • ایجاد خشکی در چشم و خارش شدید در اطراف چشم از جمله عوارضی عمل بلفاروپلاستی است که ممکن است پس از جراحی برای فرد اتفاق بیافتد.
  • در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است عضله چشم دچار آسیب شده و فرد پس از جراحی در باز و بسته کردن چشم و پلک زدن با مشکل مواجه شود.
  • قبل از اقدام برای انجام جراحی، بررسی‌های لازم را در ارتباط با انتخاب پزشک انجام داده و با کسب اطلاعات و آگاهی کامل پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. حتما نمونه‌ جراحی‌های قبلی پزشک را مشاهده کنید تا بتواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.
  • انجام مشاوره قبل از جراحی، یکی از راه‌های بسیار موثر در انتخاب پزشک و تصمیم‌گیری است. در جلسه مشاوره، انتظارات خود را از جراحی برای پزشک بازگو کرده و پزشک پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم، مراحل و نتیجه‌گیری حاصل از جراحی را برای شما توضیح می‌دهد.
  • عفونت، ضعف بینایی، خونریزی و غیرطبیعی بودن چشم از جمله عوارض دیگر عمل بلفاروپلاستی است.
  • یکی دیگر از مسائل بسیار مهم که قبل از جراحی باید انجام گیرد، اطمینان از بهداشت و استریل بودن محیط جراحی است. عدم استریل بودن محیط جراحی عوارض عمل بلفاروپلاستی را به میزان زیادی افزایش می‌دهد و خطر ابتلا به عفونت را نیز برای فرد ایجاد می‌کند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *